Biežāk uzdotie jautājumi

Kāpēc Nutilis palīdz droši norīt?

Pārtikas un šķidrumu struktūras vai konsistences izmaiņas palēnina to virzību caur rīkli un barības vadu rīšanas laikā, tādējādi samazinot risku aizrīties ar pārtiku pacientiem ar disfāgiju. Atbilstošs uzturs apstiprinātas disfāgijas gadījumā pamatojas uz piemērotas konsistences ēdienu un dzērienu izvēli, atkarībā no disfāgijas smaguma. Tikpat svarīgi ir regulāri nodrošināt pacientam noteikto vispiemērotāko pārtikas konsistenci.

Nutilis satur rezistento cieti, pateicoties tai, preparāts ir noturīgs pret siekalu amilāzi. Rezultātā maltīte saglabā atbilstošu konsistenci arī ēšanas un dzeršanas laikā. Nutilis iebiezina šķidros ēdienus un dzērienus ļoti ātri, nemainot to krāsu un garšu.

Kā Cubitan palīdz pacientiem ar apstarošanas izraisītu gļotādu iekaisumu?

Gļotādu iekaisums pēc apstarošanas ir bieža jonizējošā starojuma blakusparādība. Tā parādās dažādos radioterapijas posmos vai pēc tās. Tās simptomi ir apstarotās vietas ādas un gļotādas apsārtums, gļotādas tūska, pietūkums, grūti dzīstošas brūces un čūlas. Akūts gļotādu iekaisums izraisa košļāšanas un rīšanas traucējumus, gļotādu sausumu. Smags mutes gļotādas iekaisums arvien biežāk tiek uztverts kā komplikācija, kas neļauj veikt optimālu pretvēža terapiju (radioterpijas un ķīmijterapijas pārtraukumi, citostatiķu devas samazināšana). Turklāt pacientiem, kuri saņem staru terapiju galvas audzēju gadījumā, svara zudums ārstēšanas laikā ir 4 līdz 10 kg. Jāatzīmē, ka nepietiekams uzturs ir viens no faktoriem, kas ietekmē imūnsistēmas darbību un brūču dzīšanu. Tāpēc ir tik svarīga laicīga nepietiekama uztura ārstēšana un onkoloģiskās kaheksijas novēršana.

Cubitan sastāvs ir izstrādāts, lai to varētu izmantot, ārstējot pacientus ar gļotādu iekaisumu pēc apstarošanas. Cubitan ir ar augstu enerģētisko vērtību un nodrošina nepieciešamās uzturvielas cilvēkiem ar palielinātu pieprasījumu pēc olbaltumvielām, tā lietošana var palīdzēt atjaunot bojātos audus un veicināt imūnās sistēmas funkcijas. Preparāts 200 ml tilpumā satur 20 gramus olbaltumvielu, nodrošinot 256 kcal. Produkts satur arī arginīnu. Aminoskābe palīdz sintezēt glutamīnu, kas labvēlīgi ietekmē imūnās sistēmas darbību. Arginīns palielina poliamīnu līmeni organismā, veicinot bojāto audu reģenerāciju. Brūču dzīšanu paātrina arī A, C un E vitamīni.

Kāpēc pacientiem ar disfāgiju nepieciešama pārtika un šķidrumi ar izmainītu konsistenci?

Disfāgija, tostarp, pacientiem ar galvas un kakla vēzi, var rasties pēc orgānu struktūru, kas atbild par rīšanas refleksu, ķirurģiskas izņemšanas, vai pēc to bojājumiem radioterapijas vai ķīmijterapijas laikā, un ir saistīta ar rīšanas traucējumiem. Mutes un kakla disfāgija apgrūtina barības virzību no mutes dobuma uz barības vadu, bet barības vada disfāgija – ierobežo cietas barības vai šķidruma virzību caur barības vadu uz kuņģi.

Pacientiem ar mutes un kakla disfāgiju ir paaugstināts aspirācijas – nejaušas aizrīšanās ar šķidrumu vai pārtikas kumosu rīšanas laikā – risks. Īpaši bīstami ir šķidras konsistences dzērieni un pārtika. Aspirācija var izraisīt akūtus elpceļu obstrukcijas simptomus, kas rada draudus pacienta dzīvībai un veselībai.

Pacientiem ar disfāgiju pastāv aspirācijas risks, jo viņi nespēj atbilstoši kontrolēt rīšanas mehānismus, kuri nedarbojas pietiekami ātri un efektīvi, lai aizsargātu elpošanas sistēmu. Bieži vien šo situāciju vēl vairāk ietekmē fakts, ka pacientiem ar disfāgiju nav garšas sajūtas, ir traucēta pārtikas temperatūras uztvere un mutes iekšpusē pārtikas radītā spiediena uztvere, proti, ir traucēti visi faktori, kuriem ir galvenā loma drošā rīšanas procesā. Pārtikas un šķidrumu struktūras un konsistences izmaiņas samazina to virzības ātrumu cauri rīklei rīšanas laikā, tas samazina aspirācijas risku pacientiem ar disfāgiju. Iebiezinātu pārtiku slimniekam mutē ir vieglāk kontrolēt, un tādējādi drošāk norīt.

Lai šķidruma un ēdiena uzņemšana būtu vieglāka, kā arī neapdraudētu pacienta veselību un dzīvību, ir radīts Nutilis, produkts ātrai maltītes iebiezināšanai, kas tajā pašā laikā nemaina tās garšu, smaržu un krāsu.

Kas ir Nutridrink Protein 125 ml, un cik daudz tas jālieto?

Nutridrink Protein 125 ml tika izstrādāts, domājot par onkoloģiskiem pacientiem. Nutridrink Protein 125 ml ir produkts ar augstu olbaltumvielu saturu un augstu enerģētisko vērtību. Tas satur lielu olbaltumvielu daudzumu nelielā tilpumā – 125 ml produkta ir 18 g olbaltumvielu*. ESPEN iesaka lielāku olbaltumvielu daudzuma uzņemšanu pacientiem pirms un starp ķīmijterapijas un radioterapijas cikliem. (Eiropas klīniskā uztura un vielmaiņas biedrība). Nutridrink Protein 125 ml satur arī lielu enerģijas devu – līdz 300 kcal vienā pudelē.

Nutridrink Protein 125 ml ir pieejams piecās garšas variācijās: zemeņu, vaniļas, mokas, persiku-mango un ogu.

Nutridrink Protein 125 ml ir ieteicams onkoloģiskiem pacientiem – tas jālieto vismaz 14 dienas, 1-2 pudelītes dienā.

Nutridrink Protein 125 ml vislabāk lietot atdzesētu – pirms lietošanas labi sakratīt, dzert lēni, apmēram 30 minūtes. Produkts ir gatavs lietošanai, paredzēts dzeršanai – ērtā pudelītē. Produkts jālieto mediķu uzraudzībā.

* Pamatojoties uz šāda veida tirgū pieejamo produktu analīzi.

Svarīga informācija: Nutridrink Protein 125 ml var izmantot tikai uztura papildināšanai. Nav piemērots lietošanai kā vienīgais uzturvielu avots.

Nutridrink Protein 125 ml ir diētiskās pārtikas produkts cilvekiem ar veselības traucejumiem, slimību gadījumos, kas saitītas ar traucētu uztura uzņemšanu.

Kas ir Calogen? Kā to lietot?

Calogen ir lipīdu emulsija, kas ir papildu enerģijas avots. Tā satur augu tauku maisījumu, kas bagāts ar polinepiesātinātām taukskābēm. Tas nesatur minerālvielas un vitamīnus (satur nelielu daudzumu Na un Cl). Nesatur laktozi, lipekli un ir viegli dozējams. Onkoloģiski pacienti ar ierobežotu pārtikas un šķidruma uzņemšanas spēju Calogen var lietot kā papildu enerģijas avotu.
Calogen ir lietošanai gatavs produkts. Bērniem līdz 5 gadu vecumam Calogen ieteicams atšķaidīt, jo iespējama lielas taukvielu devas nepanesamība.
Calogen ieteicamā deva (tikai kā pamata diētas papildinājums) ir 3 reizes dienā 30 ml. «Calogen» lietot medicīnas personāla uzraudzībā.

Svarīga informācija: Calogen var izmantot tikai uztura papildināšanai. Nav izmantojams kā vienīgais uzturvielu avots.

Calogen ir diētiskās pārtikas produkts cilvekiem ar veselības traucējumiem, slimību gadījumos, kad nepieciešams uzņemt vairāk enerģijas.

Kāpēc ir svarīgi pareizi ēst pretvēža terapijas laikā?

Pacientam pretvēža terapijas laikā īpaši svarīgs ir pareizs uzturs. Onkoloģiskam pacientam pieprasījums pēc noteiktām uzturvielām dažkārt pat divkāršojas – īpaši pieprasījums pēc olbaltumvielām. Tādēļ, lai nodrošinātu organismu ar pietiekamu olbaltumvielu, enerģijas un vitamīnu daudzumu, ir jārūpējas par sabalansētu uzturu.
ESPEN (Eiropas klīniskā uztura un vielmaiņas biedrība) iesaka lielāku olbaltumvielu daudzuma uzņemšanu onkoloģiskiem pacientiem pirms un starp ķīmijterapijas un radioterapijas cikliem.

Lūdzam ņemt vērā, ka uztura vajadzības cilvēkiem ar onkoloģiskām saslimšanām atšķiras, tādēļ ar ārstu vai dietologu ir jākonsultējas par piemērotu uzturu, kas atbilst slimnieka vajadzībām un audzēja lokalizācijai.

Vai slimības laikā ir jāizmanto ārstnieciskais papilduzturs?

Dzeramos ārstnieciskā papilduztura preparātus, kas paredzēti pacientiem, kuri pakļauti pretvēža terapijai, var izmantot visā ārstēšanas laikā: pirms ķīmijterapijas un radioterapijas, starp ķīmijterapijas un radioterapijas cikliem, un pēc to pabeigšanas, pirms onkoloģiskām operācijām un atveseļošanās laikā.
To priekšrocība ir koncentrēta visu to nepieciešamo uzturvielu deva, kuras palīdz apmierināt organisma pieaugošo pieprasījumu pēc olbaltumvielām, ogļhidrātiem, taukvielām un vitamīniem. Pateicoties atbilstoši lietotam ārstnieciskajam papilduzturam, mēs varam būt pārliecināti, ka nodrošinām savam organismam to, kas ārstēšanas laikā visvairāk nepieciešams.

Ārstnieciskais papilduzturs cilvēkiem ar onkoloģiskām saslimšanām, ir, piemēram, Nutridrink Protein 125 ml. Tie satur lielu daudzumu olbaltumvielu un enerģijas nelielā apjomā (125 ml) – svarīgi, ka pateicoties tam, tos viegli lietot, ja terapijas laikā ir samazināta apetīte.

Svarīga informācija: Nutridrink Protein 125 ml var izmantot tikai kā uztura papildinātāju. Produkts nav piemērots lietošanai kā vienīgais uzturvielu avots.

Kad tiek lietots ārstnieciskais papilduzturs, piemēram, Nutridrink Protein 125 ml?

Ārstnieciskā papilduztura produktus, piemēram, Nutridrink Protein 125 ml, izmanto slimības izraisītu uztura uzņemšanas traucējumu gadījumā. Šīs problēmas var ietvert: samazinātu ēstgribu, nepatiku pret ēdienu, košļāšanas un/vai rīšanas traucējumus, garšas un smaržas sajūtas traucējumus, sāpes ēšanas laikā, mutes dobuma sausumu.

Slimība, trauma vai operācija paaugstina organisma vajadzību pēc barības vielām. Ļoti bieži tās pavada arī ēstgribas trūkums vai citi iemesli, kuru sekas ir pārāk mazs (salīdzinājumā ar vajadzībām) uztura patēriņš. Rezultātā slimnieks novājē un sliktāk reaģē uz ārstēšanu, pagarinās hospitalizācijas un atveseļošanās laiks.

Šajā gadījumā ārstnieciskā papilduztura produktu, piemēram, Nutridrink Protein 125 ml, lietošana var būt labs veids, kā sniegt slimniekam vajadzīgo uzturu. Šķidrā produkta konsistence atvieglo tā lietošanu – pacientam nav jākož un jākošļā, bet produkta koncentrācija nodrošina lielu enerģijas un uzturvielu daudzumu mazā, un līdz ar to viegli uzņemamā, tilpumā.

Vai ir pieejami arī citi ārstnieciska papilduztura produkti?

Onkoloģiskiem slimniekiem īpaši ir ieteicams Nutridrink Protein 125 ml.
Atšķirībā no citiem Nutridrink (200 ml), viena šo produktu pudelīte satur ir tikai 125 ml produkta.

Citi preparāti Nutridrink ieteicams hroniski slimiem pacientiem, pirms un pēc operācijām, kā arī vecāka gadagājuma cilvēkiem.

 • Nutridrink: ar augstu enerģētisko vērtību, bez šķiedrvielām
 • Nutridrink Yoghurt style: ar augstu enerģētisko vērtību, bez šķiedrvielām, uz jogurta bāzes
 • Nutridrink Multi Fibre: ar augstu enerģētisko vērtību, ar šķiedrvielām, kas uzlabo gremošanas trakta darbību
 • Nutridrink Juice style: ar augstu enerģētisko vērtību, bez taukvielām – cilvēkiem, kuriem ieteicams samazināt taukvielu lietošanu (piemēram, žultsakmeņu un holecistīta, aknu iekaisuma un cirozes gadījumā)
 • Cubitan: ar augstu olbaltumvielu saturu un augstu enerģētisko vērtību, ieteicams pacientiem ar grūti dzīstošām brūcēm un izgulējumiem.
 • Diasip: nesatur saharozi, pacientiem ar cukura diabētu un hiperglikēmiju.

Plašāku informāciju par šiem produktiem var atrast vietnē: www.nutriciamedical.lv

Sāku ķīmijterapiju: kādai jābūt manai diētai? Vai ir pārtika, kuru nevajadzētu lietot?

Pirmkārt, ir jāatceras, ka onkoloģisku saslimšanu laikā pieaug organisma pieprasījums pēc barības vielām, tāpēc pareizi izvēlēts un labi sabalansēts uzturs palīdz samazināt ārstēšanas blakusparādības un labāk reaģēt uz terapiju.

Vairums ciostatisku pretvēža zāļu var izraisīt blakusparādības, kas tieši ietekmēs uztura uzņemšanu. Ja neizjūtiet tādas blakusparādības kā slikta dūša, vemšana, caureja, aizcietējumi, ēstgribas trūkums vai garšas traucējumi, Jūsu uzturs nedrīkst atšķirties no standarta diētas (izņemot pārtikas produktus, kuriem ir kontrindikācijas saistībā ar iespējamu mijiedarbību ar izmantoto farmakoterapiju – lai to noskaidrotu, Jums jārunā ar savu ārstu). Maltītes ir jāsadala 5-6 ēdienreizēs un jāpagatavo pievilcīgā veidā, lai izvairītos no ēdienu vienveidības.

Ja parādās ķīmijterapijas blakusparādības, konsultējieties ar savu ārstu, kurš izvēlēsies atbilstošus medikamentus un ieteiks diētu, kura varēs labāk uzsūkties.

Ar savu ārstu ir vērts pārrunāt arī par uztura bagātinātājiem, kuri var palīdzēt nodrošināt organismam nepieciešamo uzturu terapijas laikā. Tie var palīdzēt pārvarēt arī ķīmijterapijas blakusparādības. Vairumā gadījumu tie satur visas nepieciešamās uzturvielas, kā arī lielu daudzumu olbaltumvielu – turklāt tos ir viegli apēst. Tāds uztura bagātinātājs, ir, piemēram, Nutridrink Protein 125 ml.

Padomi:

 • Centieties ēst vismaz ik pēc trim stundām, 5-6 ēdienreizes dienā;
 • Mēģiniet izveidot sev pievilcīgu ēdienkarti, lai izvairītos no vienveidības;
 • Ēdiet lēnām, rūpīgi sakošļājot katru kumosu;
 • Katru dienu centieties ēst augļus un dārzeņus, vēlams svaigā veidā;
 • Izvairieties no pikantām garšvielām, piemēram, pipariem un sinepēm;
 • Izmantot dabiskus garšaugus un augu eļļas;
 • Centieties ierobežot uzņemtās sāls daudzumu;
 • Zupām vienmēr jābūt pilnvērtīgam olbaltumvielu avotam (piemēram, ar vistas gaļu vai zivīm);
 • Gatavojiet, izmantojot nelielu augu eļļas un garšvielu daudzumu, centieties izvairīties no rūpnieciski ražotām garšvielām;
 • Centieties izvairīties no pārstrādātiem produktiem: konserviem, žāvējumiem (šķiņķa, piparotām cūkgaļas desām, salami) un gaļas (sardelēm, cīsiņiem);
 • Šaubu gadījumā konsultējieties ar dietologu vai ārstu.
adv_banner adv_banner
art2
Svara zuduma sekas onkoloģiskās saslimšanās

Cilvēka ar onkoloģisku saslimšanu organismam...

vairāk>
jak_zmotywowac_chorego_do_podjecia_leczenia
Kā motivēt slimnieku uzsākt ārstēšanos?

Sabiedrībā onkoloģiskas saslimšanas tiek...

vairāk>
jak_radzic_sobie_z_diagnoza_choroby_onkologicznej
Kā tikt galā ar onkoloģiskas saslimšanas diagnozi?

Pacientu un aprūpētāju aizsardzības...

vairāk>

Privātuma iestatījumi

Šeit jūs varat deklarēt un modificēt sīkfailu iestatījumus jebkurā laikā.

Obligāti nepieciešamās sīkdatnes

Tās ir nepieciešamas, lai vietne darbotos, un tās nav iespējams izslēgt. Tās parasti tiek iestatītas tikai atbilstoši jūsu veiktajām darbībām, kas veido pakalpojumu pieprasījumu (privātuma izvēles, pierakstīšanās, veidlapu aizpildīšana utt.). Jūs varat iestatīt pārlūkprogrammu, lai tā bloķētu šīs sīkdatnes vai brīdinātu jūs par tām, bet tādā gadījumā atsevišķas vietnes sadaļas nedarbosies.

Analītiskās sīkdatnes

Tās ļauj mums saskaitīt apmeklējumus un datplūsmas avotus, lai novērtētu un uzlabot mūsu vietnes veiktspēju. Tās parāda, kuras lapas ir populārākas, bet kuras – mazāk populāras, un kā apmeklētāji pārvietojas pa vietni. Ja nepieņemat šīs sīkdatnes, mēs nezināsim, kad esat apmeklējis mūsu vietni, un nespēsim pārraudzīt tās veiktspēju.

Personalizēšanas sīkdatnes

Tās nodrošina uzlabotu tīmekļa vietnes funkcionalitāti un personalizēšanu. Tās varam iestatīt mēs vai trešās personas, kuru pakalpojumus esam pievienojuši mūsu vietnēm. Ja nepieņemat šīs sīkdatnes, daži vai visi pakalpojumi var nedarboties pareizi.

Mērķa sīkdatnes

Tās mūsu vietnē izmanto mūsu reklāmas partneri, lai izveidotu jūsu interešu profilu un parādītu jums atbilstošas reklāmas citās vietnēs. Tās neuzglabā tieši personisku informāciju, bet darbojas, unikāli identificējot jūsu pārlūku un interneta ierīci. Ja nepieņemat šīs sīkdatnes, jūs saskarsieties ar mazāk personalizētām reklāmām.
Uzziniet vairāk mūsu paziņojumā par sīkdatnēm.